fbpx
Affinity Photo - doskonały do szybkiego retuszu zdjęć- Nowy Photoshop?
15432
post-template-default,single,single-post,postid-15432,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_updown,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Korekcja sylwetki czyli Liquify w Affinity Photo

Korekcja sylwetki czyli Liquify w Affinity Photo

Czasem jest tak, że chcemy skorygować sylwetkę – coś wyszczuplić lub coś powiększyć. Naturalna sprawa? Nie wiem, nie oceniam, staram się podpowiedzieć jak to zrobić.

Zdjęcie do ćwiczeń z retuszu w programie Affinity PhotoZdjęcie portretowe z lekkim retuszem w Affinity Photo

Program Affinity Photo podobnie jak Adobe Photoshop do korekcji kształtu twarzy czy sylwetki wykorzystuje funkcję Liquify. Jednak w w przeciwieństwie do Photoshopa w Affinity nie jest jest filtrem lecz niezależnym modułem. Oznacza to, że przechodząc do odrębnego modułu możemy wykonać tylko jedno działanie, tzn. operacja Liquify nie może funkcjonować jako live filter.

W tym przypadku używałem przede wszystkim narzędzia Push Left Tool (skrót L). Parametry Hardness (twardość brzegu), Opacity i Speed należy ustawić tak aby wartości były niskie.

Jak widać na powyższym zdjęciu – Liquify zostało wykorzystane także do zmiany kształtu ust – polegającej na wydłużeniu ich linii.

PS. możliwe, że jeszcze coś dopiszę do tego artykułu 🙂

Chcesz się dowiedzieć więcej? Napisz do mnie na facebooku lub wpadnij na warsztaty.

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.